.

Надійне водіння влітку

20-06-2022

Тепло ввімкнено 

Літо - чудова пора року, з довгими спекотними днями, сповненими гарячих сонячних променів. Однак це створює численні труднощі для вашого автомобіля. По-перше, поїздки зазвичай стають тривалішими. По-друге, сім'ї беруть з собою на відпочинок більше речей, а отже значно збільшується навантаження автомобіля за рахунок «дахового» багажника, причепа чи будинку-трайлера. І нарешті – схоже, що всі одночасно вирішили вирушити в дорогу, тому затори стають звичним явищем. 
В цей період, коли докучає спека та наростає відчуття стурбованості, ваш автомобіль «переживає» те ж саме. Саме тому так само, як надзвичайно важливо запобігти зневодненню вашого організму, потрібно також тримати під контролем рівень мастильних матеріалів та рідин у вашому автомобілі, які повинні відповідати умовам експлуатації та навантаженню. З підвищенням температури мастильних матеріалів їх консистенція стає рідшою, а значить здатність виконувати роботу, для якої вони були розроблені, знижується. В спекотний день в заторі вам це зовсім не потрібно, натомість вам важливо, щоб моторна олива надійно захищала рухомі деталі в момент активації стоп-старт системи. Влітку збільшується навантаження і на систему охолодження вашого автомобіля. Система працює, пропускаючи охолоджуючу рідину двигуна через радіатор, розташований за переднім бампером. Потік повітря, що циркулює під час руху автомобіля (та завдяки вентилятору під час зупинки), проходить між трубками радіатора, завдяки чому регулюється температура охолоджуючої рідини, перш ніж вона знову потрапить в двигун. В літній період проблема полягає в тому, що повітря, необхідне для охолодження теплоносія, вже має підвищену температуру, а отже є набагато менш ефективним.

Перевірте та долийте 

Повністю відповідає дійсності правило чотирьох «П» - Підготовка Попереджує Погіршення Продуктивності. Дійсно варто регулярно піднімати капот свого автомобіля, а особливо перед тривалою поїздкою, щоб переконатися в достатньому рівні всіх мастильно-охолоджуючих рідин в автомобілі. Навіть якщо ви не розумієтесь на технічних аспектах роботи автомобіля, просто дотримуйтесь рекомендацій, зазначених в інструкції з експлуатації вашого автомобіля, які, для наочності, можуть бути добре проілюстровані, тому вам потрібно буде лише порівняти зображення та моторний відсік вашого автомобіля.

Забезпечте охолодження

Надзвичайно важливо, щоб в системі охолодження вашого автомобіля використовувалась правильна охолоджуюча рідина, а перевіряти систему слід лише тоді, коли двигун холодний. Система охолодження більшості автомобілів складається з радіатора та окремого розширювального баку, який збоку має позначки «Високий» та «Низький». Якщо рівень опускається нижче мітки «Низький», потрібно долити рідину в систему.
Також, якщо рідина виглядає каламутною або забруднена частинками іржі, її потрібно замінити. У будь-якому випадку, сучасні рідини з тривалим терміном служби, як наприклад антифриз Havoline Xtended Life Antifreeze/Coolant, відмінно справляються із покладеними на них завданнями. Ці охолоджуючі рідини розроблені з метою захисту від корозії двигуна та допоміжних систем, таких, як водяний насос, а також гарантують ефективну роботу незалежно від зовнішньої температури. Після доливання рідини в систему тримайте каністру з рідиною в багажнику герметично закритою та у вертикальному положенні, щоб мати змогу підтримувати вміст рідини на належному рівні, перебуваючи далеко від дому.

І нарешті про оливу

Завдяки своїй конструкції, в двигуні під час щоденних поїздок спалюється незначна кількість оливи, але варто щоразу частіше перевіряти її рівень. Найкращий спосіб це зробити - запустити двигун та дати йому попрацювати на холостому ходу приблизно 10 хвилин, поки він не прогріється, вимкнути його та зачекати кілька хвилин, щоб олива осіла. Після чого потрібно вийняти щуп, протерти його начисто, потім знову вставити в горловину та ще раз вийняти – таким чином ви отримаєте достовірну інформацію про рівень оливи. Якщо він низький, потрібно долити оливу, рекомендовану для вашого автомобіля, а яку саме – ви можете перевірити в інструкції з експлуатації або знайти інформацію в мережі Інтернет. При цьому завжди варто купувати якісні продукти, такі, як наприклад моторні оливи лінійки Havoline. Оливи серії Havoline ProDS призначені для збереження оптимальної товщини плівки та ефективності незалежно від температури навколишнього середовища у спекотні дні. Крім того, оливи Havoline ProDS виготовлені за технологією DepositShield, яка допомагає підтримувати чистоту внутрішніх поверхонь двигуна та гарантує максимально ефективну його роботу. 
Проте, якщо ви плануєте подорож в спекотну країну, перевірте рекомендації виробника щодо застосування олив в конкретній країні та замініть оливу на таку, яка надійно працюватиме в умовах високих температур. Це коштуватиме недорого, але може запобігти багатьом проблемам в майбутньому.

Стан шин 

Чотири автошини вашого автомобіля – єдині точки дотику з дорогою, які можуть серйозно вплинути на ефективність водіння. Надзвичайно важливо, щоб в них підтримувався потрібний тиск, оскільки недостатньо накачана шина потребує набагато більших зусиль для її кочення. Щоб в цьому переконатись, спробуйте штовхнути візок з пробитим колесом.
Накачані до потрібного рівня шини полегшать їх кочення, а отже зменшать навантаження на двигун та коробку передач вашого автомобіля. Також, ви зможете зекономити пальне.

Оптимальний маршрут

Без сумніву, ключовим є планування. Заздалегідь вивчіть маршрут до пункту призначення та перевірте наявність проблемних та вузьких місць. Хіба не можна змінити маршрут, щоб їх уникнути? Зрештою, ви у відпустці, то ж можна оглянути цікаві місця та визначні пам’ятки по дорозі. Ваш автомобіль буде вдячним вам за те, що ви рухаєтесь, а не стоїте на місці. 
Однак зазвичай важко уникнути заторів через інциденти, але вони не повинні зіпсувати вам день. 
Більшість сучасних навігаторів можуть визначити довжину затору та час очікування, а також оптимізувати маршрут з метою уникнення заторів. 
Перевірки, про які йшлося вище, зробити легко та вони не заберуть у вас багато часу. Але здійснивши їх ви знатимете, що ваш автомобіль працює безпроблемно у міру своїх можливостей та заощадите ваші кошти. Напевно, це краще, аніж картати себе в очікуванні евакуатора?

Джерело: https://www.texacolubricants.com

Назад